Ankara SEO

Ankara'da En İyi Olmak İçin En İyi SEO Uzmanı ile Çalışın.

Zorluk oranı yüksek yüzlerce kelimede kanıtlanmış başarılar ile, Ankara’nın En İyisi !

Neden Ali Değişmiş?

Birçok ajans ve freelancer arasından Ali Değişmiş tercih ediliyor. Peki neden tercih nedeniyim ?

SEO Hizmetleri Ankara

Doğal bir SEO hizmeti, iyi bir uzman analizi ve tecrübe ile ortaya çıkar. Başarılı çalışma, işinde profesyonel SEO ajansı ile olur. Nasıl olacak diye düşünmeyin. Rakiplerden önde olmak, binlerce kişiye ulaşmak için vakit kaybetmeden gelin, sizinle çalışmalarımıza derhal başlayalım.
 1. Yüksek dönüşüm sağlayan anahtar kelime odaklı SEO Hizmetleri ile gelirlerinizi artırmanıza olanak sağlayabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz alanda sektörünüzün en çok bilinen tanınmış firmalarından biri olma şansı yakalayabilirsiniz.

SEO Hizmeti Demek ?

SEO hizmeti, bir SEO uzmanı veya SEO ajansı tarafından , SEO ( arama motoru optimizasyonu ) hizmetlerini almanız demektir. Herkes doğal olarak en iyi bildiği ve zaman ayırabildiği işi yapar. Tüm zamanını ve enerjisini bu yönde toparlayan bir uzmanla çalışmanız ve SEO hizmeti almanız, her açıdan sizler için faydalı olacaktır.

Doğru SEO Uzmanı Seçimi

Sektörde çok sayıda “Ankara SEO uzmanı” bulunuyor. Peki SEO uzmanı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Hangi SEO uzmanı ile çalışmanız sizin için daha faydalı olacak? Öncelikli olarak dikkat edilmesi gerekenler?
 1. ”Ankara SEO Uzmanı” gibi kendi kelimelerindeki sıralamalarına bakın.
 2. Ticari etik kurallar uygulayışına bakın
 3. Zamanını kaç müşterisi için ayırdığına bakın
 4. Mesleki yetkinliğine bakın.

Nasıl Çalışıyorum?

 • Araştırma ve Analiz

  Anahtar kelimelerinizi ve rakiplerinizi çok iyi analiz ederek, yol haritası çıkarmadan önce başlangıç için veri kaynağı oluşturuyorum.
 • Strateji ve Uygulama

  Analiz aşamasında çıkardığım verilere ve sektörel dinamiklere göre yol haritası çıkarıyor, strateji geliştiriyor ve geliştirdiğim stratejiye sıkı bir şekilde uyarak süreci ilerletiyorum.
 • Sonuç ve Raporlama

  Araştırma, analiz, strateji ve uygulama aşamalarından geçen projenizi adım adım takip ediyor, gelişmeleri haftalık, aylık planlama haline getiriyor ve sizi bilgilendiriyorum.

Bilal Ertem

Lokman Aktar


Uzun süren dostluğumuz işinin ehli olduğu kadar ticari etiğe verdiği önem ve sözünün ehli oluşundan kaynaklanmakta bu yüzden uzun yıllardır dostluğumuz gelişti.

Taner Gönültaş

Zirve Tel Örgü


SEO konusunda hakim bilgi ile danışmanlığı ile ilgili kendisine güvendiğimiz bir arkadaşımızdır

Emre Deniz

Deniz Çerçeve


Gerçekten konusunun ehli ve çok başarılı bir kardeşimizdir, başarılarının devamını dilerim

Lütfen benimle iletişime geçin

SEO Hakkında dilek, öneri ve detaylar için

Çoğumuzun en temel kaygılarından biri hayatını devam ettirmek. Hepimiz Bunun için belirli işler yapıyoruz. Bazılarımız bir şirkette ücretli çalışıyor, bazılarımız şirket kuruyor, üretim yapıyor ve ticarete atılıyoruz. Örneğin ben SEO Uzmanı  olarak faturalarımı ödeyebiliyorum. Sayısız çalışma ve üretim alanı var. Bu alanların temel noktası “başarı”'dır. Burada bazen hedef “para” da olabilir, “ünvan” da olabilir. Başarıyla hedefe ulaşmak için ise birçok yöntem mevcut. İyi ve kötü her sektörde var peki siz hangi tarafta bulunuyorsunuz? Çabuk ve kısa zamanda kazandıran ancak sonrasında kaybetmeye mahkum olan mı?, yoksa azim ile adım adım zirveye çıkacak olan taraf mı? Belki farkında değilsiniz ama ben Ali Değişmiş, bir SEO uzmanı olarak sizi bulunduğunuz konumdan daha ileriye taşıyabilirim.

SEO hizmeti kimler almalı ve neden SEO hizmeti alınmalıdır? SEO nasıl öğrenilir? Kendiniz seo yapabilir misiniz? Neden SEO Uzmanı ile çalışma ihtiyacı duyulur? Bu sorular oldukça sık duyduğum sorular. Bütçesi olanın zamanı yok, Zamanı olanın bütçesi yok bazen her ikiside olmayanlar var.

Misal olarak, yaşadığı küçük bir ilçede, butik bir mağaza sahibini ele alalım. Kendi çapında Ticaret yaparak çarkları çevirmeye çalışıyor ve bulunduğu konum itibaryile kapasitesi belli. Diye düşünürken butik sahibimiz internet ile tanışıyor. Çalışmalarına devam ederken web sitesiSEO (arama motoru optimizasyonu)Google Business gibi kavramlar dikkatini celbediyor. Peki bu aşamada SEO NedirSEO Nasıl Yapılır? diye sorguladığında ise internette görünürlüğün belirli çalışmalar gerektirdiğini, bu çalışmaların büyük bir titizlikle uygulanması gerektiğini farkediyor. Aslında kendisi belki de zaman ayırıp doğru bir şekilde google guidelines’da yer alan temel işlemleri yapsa uzun zaman sonra belki bir noktaya gelecek. Ancak bunun için yeterli bilgisi ve yeterli zamanı olmadığından bu noktada bir Ankara SEO Uzmanı ile çalışmanın doğru karar olabileceği kanaati hasıl oluyor.

Butik mağaza sahibimiz, SEO Uzmanı ile çalışma düşüncesinde mantıklı bir karar vermiş olabilir. Ancak bundan sonra dikkat etmesi gereken ziyade konular var. Acaba doğru kişiyi nasıl bulabilir? İnternetten ufak bir araştırma yapınca çok fazla SEO Uzmanı bulma şansı var. Acaba hangi SEO uzmanı doğru? Özellikle teknolojinin ilerlemesi ve otomasyon araçlarının, hile programlarının, hacklenmeye açık sitelerin, hacklinklerin artması ile kısa süreli yapay başarı elde eden ve kendisini SEO Uzmanı ilan eden şahısların, işini hakkıyla yapanlara oranla çok daha fazla sayıda olduğu ve bu kişilerin de anlaşılmasının bir hayli zor olduğu günümüzde? Bu nedenle alttaki paragraf size yol göstermesi açısından bir SEO uzmanı nasıl tercih edilir? sorusuna yanıt olarak hazırlandı.

SEO Uzmanı Nasıl Tercih edilir?

SEO Uzmanı seçerken dikkat edilmesi gereken konular için Google bir içerik hazırladı : Bir SEO’ya mı İhtiyacınız Var bağlantısından ulaşabilirsiniz, yeni başlayanlar için bence gayet detaylı bir anlatım mevcut. Eğer makalenin özetine bakacak olursak, Google kendisi hariç hiç kimse size Google ilk sıra SEO garantisi veremez, blackhat seo uzmanları gizli bağlantılar, köprü sayfalar, anahtar kelime spamı gibi yakın zamanda yapay bir fayda verse de ancak uzun vadede faydadan çok zarar verecek uygulamalar yaparlar ve bunlara karşı dikkatli olunması gerekir. Bir SEO uzmanı seçerken plan yapıp yapmayacağını, yol haritasını, hangi SEO tekniklerini uygulayacağını, kendine özel teknikleri olup olmadığını sorarak hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Her SEO Uzmanı kendine has bir çalışma tekniğine sahiptir. Kısaca "Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır."

Hepimizin zorluklarla kazandığımız kıymetlidir ve bir SEO Uzmanı’na harcama yaparken dikkat etmeniz hem para kaybı, hem zaman kaybı hem de en önemlisi itibar kaybı yaşamanızın önlemini almanızı sağlar. Peki Ali Değişmiş sen bize ne vaad ediyorsun dediğinizi duyar gibiyim. Ali Değişmiş, Google’ın da web sitesinde söylediği gibi ilk sıra SEO garantisi vermez. Çok iyi planlanmış en iyi SEO stratejisi, çok iyi bir site içi SEO ve site dışı SEO analizi ile mevcut web sitenizin eksik ve hatalı yönlerinin bulunması, akabinde giderilmesi, çok iyi bir SEO rekabet analizi ile planlama öncesinde optimal bütçe hesaplaması, düzenli içerik planlaması ve içerik üretimi, sosyal medyada aktifliğinizi artırarak marka bilinirliği gibi konular ise verdiği garantilerin en başında gelir. Kurumsal SEO sayfamdan kurumsal SEO uzmanı ile ilgili , E-ticaret SEO sayfamdan ise E-ticaret SEO uzmanı ile ilgili aklınıza gelecek soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Kısacası SEO uzmanı olarak verdiğim hizmetler,

Analiz Aşamasında; Anahtar Kelime Analizi , Websiteniz için şuana kadar belirlediğiniz anahtar kelimeler ne kadar faydalı ? Hangi anahtar kelimeleri kullanırsak daha fazla dönüşüm alırız ? Sektör Analizi : Sektörünüzün olmazsa olmazları neler ? Kırılgan noktaları neler ? Satışların patlama zamanları ne zaman ? Rakip Analizi : En iyi rakipleriniz şuanki konumlarına gelebilmek adına hangi çalışmaları yapmış ? Rakiplerinizden çok daha iyi olmak için hangi çalışaların yapılması gerekir ? Site Analizi : Siteniz sektörünüze uygun mu ? Sitenizde daha önceden organik olmayan bir çalışma yapıldı mı ? Siteniz ziyaretçi kitlenize hitap ediyor mu ?

Optimizasyon Aşamasında; Site içi SEO: Site içi kırık bağlantılar , hizmet sayfaları , blog sayfaları , anasayfa optimizasyonu , hız ve kullanıcı deneyimi optimizasyonu vb. Site içi hataların giderilmesi: Sitede bulunan tüm hataların giderilip SEO çalışmalarına uygun hale getirilmesi, temelin sağlamlaştırılması. Site dışı SEO: Site dışı bağlantı ve marka bilinirliği çalışmaları, Sosyal Medya çalışmaları Raporlama Aşamasında

 • Haftalık Sıralama Takibi
 • Aylık Sıralama Takibi
 • Dönüşüm Takibi

gibi hizmetlerdir. Hizmet detaylarını ayrıca sayfa olarak yayınlayacağım için bu sayfada tam detay yazmayacağım. Ancak bilinmesi gereken konu, bana SEO için gelen bir siteyi hasta bir bebek olarak görüyorum.  Hastalığın nedenini buluyorum, iyileşmesi için gerekenleri yapıyorum sonrasında büyüyüp serpilip kendi kendine yeter hale gelene kadar bir bebeğin ne ihtiyacı olursa hepsini teker teker tespit edip o yönde çalışmalarımı devam ettiriyor ve tamamlıyorum. Bir google SEO uzmanından beklentileriniz bu şekilde olmalı.

SEO optimizasyon fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösteren bir durumdur. SEO fiyatlandırması yaparken önce mevcut bir site var mı, varsa SEO analizi sonucunda çıkan raporlar ne anlatıyor, sitenin mevcut durumu nedir, hedeflenen ana anahtar kelimeleri ve yan anahtar kelimelerin rekabet oranı nedir, ne kadar bir süreç alır, rakip analizi ile rakiplerin yapmış olduğu çalışmaların kalitesi ve yoğunluğu gibi konuların tümü kontrol edilmeli, sonra çıkan raporlara göre bir SEO fiyat hesaplama yapılarak proje için SEO fiyatları çıkartılmalıdır. Bu işlemler bir google seo uzmanı tarafından titizlikle yapılmalıdır.

SEO Nedir ?

Arama motorlarının siteleri listeleyip kullanıcılara sunmak için belirli prosedürler uyguladığı bildiğimiz bir gerçek. Arama motorlarının bu prosedürlerine uygun olan web sitelerinin sıralamalarının yüksek olduğu gözlemlenmektedir. SEO çalışmaları, arama motorlarının belirlediği bazı kriterleri web sitenize yansıtılması ile gerçekleştirilir. Basit olarak anlatmak gerekirse SEO çalışmaları sayesinde arama motorları sizin web sitenizi değerli görüp üst sıralara çıkartmaktadır. Fakat bu sözünü ettiğimiz işlem bir anda gerçekleşmemektedir. Arama motorlarının sizin web sitenizi sevebilmesi için, belirli kriterlere uymanız gerekir. SEO çalışmasının profesyonel olarak yapıldığı bir web sitesi arama motorlarında yükseklerde yer alacaktır. SEO çalışmaları birbirleri ile bağlantılıdır, yapılan her çalışmanın ayrı ayrı değerinin olduğu gibi, birbirlerini de etkilemektedir. SEO adı altında yapılan her çalışma dikkatle kontrol edilmelidir. SEO çalışmaları değince akla bir çok insan da google da üst sıralarda çıkmak gelmektedir. Bu düşüncenin yanlış olduğunu söylemek mümkün değil, şüphesiz her web sitesi sahibinin istediği kelimeler de üst sıralarda çıkma hayali vardır. Fakat bu düşünce doğrultusunda dikkatsizce yapılan çalışmalar size uzun vadede zararlar getirebilir. Bir an önce istediğiniz sıralamalara kavuşma isteğiniz ilerleyen zamanlarda başınıza dert açabilir. SEO çalışması yapılırken arama motorları ile dost bir şekilde işlemlerin yürütülmesi gerekir. Arama motorlarına düşman olarak veya arama motorlarının yasakladığı işlemleri yaparak sıralama almanız ileri ki zamanlarda cezalandırılacağınız anlamına gelebilir. Yani bura da anlatmak istediğimiz SEO çalışmaları profesyonel eller tarafından dikkatle yapılmalıdır. Yanlış planlama ile yapılan SEO çalışması fayda dan çok zarara neden olabilir. Daha detaylı bilgiyi SEO nedir sayfamdan okuyabilirsiniz.

SEO Stratejisi Nedir ?

SEO ile ilgili araştırmalar yapılması sırasında insanların kafasında bir çok soru işaret olması doğaldır. SEO çalışmaları insanlara karmaşık gelebilir hatta SEO nun kendisi bile yeterince karmaşık sayılabilir. SEO işlemleri profesyonel eller tarafından yapıldığında gayet verimli sonuçlar verebilen işlemleri kapsamaktadır. İnternet üzerinde firmanın varlığını sürdürebilmesi için SEO çalışmaları oldukça önemlidir. Unutulmaması gerekir ki fiziksel yapılarınız kadar internet siteleriniz de oldukça değerlidir. Web ortamında sizi yansıtan yani markanızın yüzü olan web siteleri kişilerin sizin hakkınız da fikir sahibi olmasını sağlamaktadır.

SEO çalışmaları yapılırken unutulmaması gereken bazı hususlar vardır. SEO her ne kadar web ile alakalı olsa da sonuçta bir firma temsil edildiği için, firmanın kurumsal yapısına dikkat edilmelidir. SEO çalışması adı altında firmanın kurumsal yüzüne zarar verecek adımlardan kaçınılmalıdır. Çalışmaların sürdürülebilir ve geliştirilebilir şekilde planlanması oldukça önemlidir. Yapılan çalışmaların üzerine her zaman katkı yapılarak geliştirilmelidir. SEO çalışmaları sürekli takip edilmeyi ve geliştirilmeye muhtaçtır.

SEO çalışmaları sadece bir kere yapılıp kenara bırakılacak işlemler değildir, sürekli güncellik ve yenileme talep eder. Arama motorlarının en üst sıraları herkes tarafından istenilen yerlerdir. Üst sıralarda kalmak için sürekli yarışın içinde kalmak gerekir. SEO çalışmaları güncel tutularak sıralamalarınızı korumanız ve ileri gitmeniz söz konusudur. SEO, süreç gerektiren işlemlerin sonucunda gerçekleşir. Bir site açalım ve hemen sıralama alsın gibi bir düşünceniz varsa bu düşünceniz den hemen uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.

Güncel SEO Çalışmalarının Faydaları

Sıralamalarınızı korumanızı ve geliştirmenizi sağlar Arama motorlarının güncellemelerine uyum sağlanır Reklam maliyetlerinizi ekonomik kullanabilirsiniz. Analizler doğrultusunda insanların eğilimlerini anlayabilirsiniz. Olası yeni ürün ve hizmetler için ayrıca SEO desteği almanıza gerek kalmaz.

İç SEO ( Site İçi SEO – On Page SEO ) Nedir ?

Arama motorlarında bir kelimede yükselmeniz seo çalışmaları ile mümkün. SEO çalışmaları yapılabilmesi için ise bir web siteniz olması gerekiyor elbette. Web sitenizin teknik durumu SEO çalışmalarının ilk durağı ve en önemli adımıdır. Peki iç seo nedir ? Websitenizin yazılımsal olarak kusursuz olması, çok hızlı açılması, içeriklerinin hem arama motorlarına hem kullanıcılara yönelik olarak mükemmel bir şekilde hazırlanması, site içerisindeki kategorizasyon, içeriklerdeki anahtar kelime oranı, başlıklar, açıklamalar, görseller, görsellere ait alt etiketler vb. gibi onlarca sayabileceğimiz site içerisinde yapılan çalışmalara İç SEO denir. Bir sitenin İç SEO çalışması ne kadar güçlü ise Dış SEO çalışmalarından alacağı verim de o kadar fazla olacaktır.

Dış SEO ( Site Dışı SEO – Off Page SEO ) Nedir ?

Web sitenizin iç yapısını tamamen kusursuz olarak tamamladınız, her şeyiniz hazır. Sıra geldi dış çalışmalara. Web sitenizin içerisinde olmadan dış kaynaklardan yaptığınız, sosyal medyadan trafik çekmek, basın bülteni almak, bağlantı sağlamak, sosyal medya veya google ads reklamları vermek gibi tüm çalışmalara Dış SEO denir. Dış SEO sadece backlink'ten ibaret değildir. Birçok yöntem ve kural kaideye göre nizami bir şekilde yapılmalıdır.

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO uzmanı, SEO işini meslek haline getirmiş, bireysel olarak SEO hizmetleri veren veya SEO hizmeti vermese de kendi projeleri için kanıtlanmış başarılara sahip olan SEO sektörü geliştiricisidir.

Ankara'nın En iyi SEO Uzmanı kimdir?

SEO internette bir yarıştır. Ancak tek bir birincisi olmayan bir yarıştır. SEO uzmanlarının çok farklı alanlarda çok başarılı çalışmaları olabilir. Örneğin bir sektörün tüm dinamiklerini öğrenen bir SEO uzmanı o sektörde Ankara'nın en iyi seo uzmanı olabilir. Ancak farklı bir sektörde dinamikler farklı olduğundan her sektörde bilgisi neticesinde farklı başarılar elde eder.